Poskytujeme komplexní služby v oblasti tvorby, rozvoje, správy a provozu webových aplikací. Aktivně se zabýváme internetovým marketingem s cílem zvýšit úspěšnost webů.

Info

info@vizus.cz +420 270 005 275 Mapa Servis

Úvod | Služby | Webhosting | Nastavení FTP

Nastavení FTP

Pro nastavení FTP, změnu hesla, instalaci a zabezpečení WordPressu, máme připravený nástroj FtpSetup na adrese ftpsetup.vizus.cz. Použít jej může každý, kdo má u VIZUS webhosting s vlastním webem, např. na WordPressu. Přihlášení do aplikace je chráněno přístupovými údaji k FTP.

Dostupné nástroje

  • Nová instalace WordPressu
  • Uzamčení adresářů a souborů WordPressu pro bezpečný provoz
  • Odemčení adresářů a souborů WordPressu pro aktualizace a instalace
  • Nastavení zápisu do adresářů a souborů
  • Změna hesla FTP účtu

Nová instalace WordPressu

Na jedno kliknutí nainstalujete během 3 sekund poslední verzi WordPressu.

Uzamčení adresářů a souborů WordPressu pro bezpečný provoz

Pro bezpečný provoz WordPress webů je potřeba, aby byl ze strany Apache/PHP/WordPress povolen zápis pouze do adresářů a souborů, které se mohou během provozu běžně využívat. Standardně jde hlavně o adresář wp-content/uploads, případně složky záloh nebo deníků. Do jiných míst, kde je programový kód, by neměl WordPress mít právo zápisu (vyjma aktualizací, viz níže). V případě napadení webu, např. díky neopravené zranitelnosti, by mohl útočník přepsat programový kód webu a zneužít jej k rozesílání spamů nebo útokům na jiné weby. Neoprávněnému přepsání programového kódu brání správné nastavení práva zápisu pouze do datových adresářů.

Odemčení adresářů a souborů WordPressu pro aktualizace a instalace

Pokud budete WordPress aktualizovat (což důrazně doporučujeme), či instalovat nový plugin, je potřeba WordPressu povolit zápis do všech adresářů a souborů. Po provedení aktualizace nezapomeňte WordPress opět uzamknout.

Nastavení zápisu do adresářů a souborů

Tento nástroj umožňuje nastavit právo zápisu ze strany Apache/PHP/WordPressu individuálně do každého adresáře a souboru v rámci celého FTP prostoru. Tím můžete jemně doladit zabezpečení webu, ať už na WordPressu, nebo na jiném systému, dle svých potřeb.

FTP přístup

Pro přístup k webhostingu můžete použít FTPS (explicitní TLS šifrování příkazem AUTH TLS) připojením k serveru ftp.vizus.cz na standardním portu 21. Nešifrované spojení není podporováno.

Problémy se stabilitou FTP

Pokud máte problémy se stabilitou šifrovaného FTP spojení (náhodné zasekávání nebo odpojování) a používáte operační systém Windows, bez ohledu na konkrétního FTP klienta, může vám pomoci následné nastavení Windows Firewallu. V příkazové řádce Windows, s administrátorskými právy, proveďte:

netsh advfirewall show global StatefulFTP
netsh advfirewall set global StatefulFTP disable