Poskytujeme komplexní služby v oblasti tvorby, rozvoje, správy a provozu webových aplikací. Aktivně se zabýváme internetovým marketingem s cílem zvýšit úspěšnost webů.

Info

info@vizus.cz +420 270 005 275 Mapa Servis

Úvod | Spolupráce | Know-How | DKIM - technika ověření e-mailů

DKIM - technika ověření e-mailů

4. květen 2015 Know-How

Poštovní server Seznam.cz zavedl přísnější opatření pro příjem hromadných e-mailů a dnes již nepřijímá e-maily, které nejsou ověřeny technikou DKIM.

Technika DKIM (DomainKeys Identified Mail) pracuje na principu elektronického podpisu obsahu e-mailu, který zaručuje, že daný e-mail byl skutečně odeslán z dané domény, a že se jeho obsah nijak nezměnil. Existuje zde tedy jednoznačné provázání mezi DNS záznamem domény a podpisem v těle emailu. V této ukázce je vidět, co v hlavičkách zprávy přibyde v případě e-mailu chráněného technikou DKIM.

DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=simple/simple; d=vizus.cz; s=localmta; t=1430726538; bh=zVpBI74yk5pjiJPaT+DNDLvb0HAdDmcfww3nLvBzd1Y=; h=Message-Id:From:Reply-To:To:Subject:Date:MIME-Version: Content-Type:Content-Transfer-Encoding; b=QORpZpjapDIqiYYyj2j+x6Lq1vWtJbOs 68RN6OpHS6plZfJY8PxgZdokMMurf+H4g 5iZE8QT2oudtxnXW6Qjv3OdXMyCT4BkFr 8lcZYkKQJyPQ5WmbSfaRGTq5WqWjl7gZf CtgxbXudum4pWbzmJgxn0Updwrsr0AAjyftlHlBc=

Řešení DKIM od VIZUSu

Aby naši zákazníci mohli nadále odesílat své newslettery, zavedli jsme techniku DKIM na všechny naše servery globálně. Do DNS záznamů tedy automaticky generujeme příslušný záznam s klíčem a všechny e-maily odeslané z našich projektů podepisujeme. Pokud tedy z našich serverů odesíláte newslettery a využíváte naše DNS, jsou od dnešního dne všechny tyto e-maily chráněny a Seznam je bude v pořádku přijímat.

Pokud máte u nás projekt a domény spravujete jinde, konktaktujte nás, domluvíme se, jak DKIM využívat a co přesně do DNS přidat.