Poskytujeme komplexní služby v oblasti tvorby, rozvoje, správy a provozu webových aplikací. Aktivně se zabýváme internetovým marketingem s cílem zvýšit úspěšnost webů.

Info

info@vizus.cz +420 270 005 275 Mapa Servis

Úvod | Služby | Webhosting

Webhosting

Weby a aplikace vytvořené pro naše zákazníky provozujeme na vlastních serverech. Děláme to tak již od roku 1999. Tento přístup nám umožňuje flexibilně reagovat na potřeby klientů, dává nám to velké znalosti o fungování (a i nefungování) běžných internetových služeb. Jsme tak říkajíc IN – tedy uvnitř internetu a víme, co si můžeme a co nemůžeme dovolit.

Servery máme připojeny do sítě českého internetu dobrou konektivitou, fyzicky jsou umístěny v klimatizovaných, hlídaných a monitorovaných serverovnách.

Hostingové služby

  • www (world wide web) – služba provozu webových stránek a aplikací
  • statistika návštěvnosti webů
  • e-mail – řešení příjmu elektronické pošty, protokoly POP a IMAP
  • antivir – ochrana emailů před viry
  • antispam – ochrana emailů před nevyžádanou reklamou (SPAM)
  • mail2FTP – služba, která z objemných emailů vyjme přílohu a uloží ji do FTP prostoru klienta
  • e-mailové konference
  • webmail – webové rozhraní pro zpracování pošty (nahrazuje emailového klienta)
  • FTP (File Transfer Protocol) – služba sloužící k přenosu souborů přes internet
  • DNS – provoz záznamů domén na nezávislých nameserverech

Bezpečnost

Fyzická bezpečnost serverů je zajištěna umístěním v kvalitním housing centru s monitoringem a ostrahou. Softwarovou bezpečnost zajišťujeme pravidelnou správou všech služeb. Sledujeme dění v internetových kuloárech a podle toho aktualizujeme a zabezpečujeme používaný software.

Zálohování dat

Data chráníme jednak zrcadlením disků, a jednak pravidelným zálohováním. Databáze zálohujeme každé 3 hodiny, veškerá data pak každou noc přenášíme na externí zařízení.

Podpora

Pro naše klienty poskytujeme telefonickou a emailovou podporu. Rádi poradíme s využitím všech našich služeb. Dle potřeb klientů jsme připraveni vždy rozšířit seznam našich služeb a využívaných programů. Velmi aktivně se zabýváme ochranou e-mailů před viry a SPAMy. V rámci webhostingu se o mnoho www stránek staráme a zajišťujeme jejich pravidelnou aktualizaci.

Monitoring

Provoz našich serverů neustále monitorujeme. Monitoring hlídá celou řadu parametrů týkajících se hardwaru, softwaru i síťové dostupnosti. Při jakémkoli podezření nebo problému jsme rychle informováni a můžeme tak řešit vzniklý problém nebo jeho vzniku předcházet.

Vizus ADMIN

Pro správu hostingových služeb využíváme vlastní nástroj Vizus ADMIN, postavený na technologii Vizus CMS. Admin nám umožňuje správu „na kliknutí”, všech webů, pošty, DNS, domén a dalších služeb, které na našich serverech provozujeme. Do Adminu mají přístup i naši partneři a zákazníci, kteří mohou ovládat některé své služby z webového rozhraní, bez nutnosti nás kontaktovat. Veškeré změny se do několika minut projeví v reálném nastavení služeb na serverech a naopak, Admin poskytuje informace o využití služeb, tedy např. obsazenosti diskového prostoru, statistice vytížení webů nebo pošty.