Poskytujeme komplexní služby v oblasti tvorby, rozvoje, správy a provozu webových aplikací. Aktivně se zabýváme internetovým marketingem s cílem zvýšit úspěšnost webů.

Info

info@vizus.cz +420 270 005 275 Mapa Servis

Úvod | Služby | Tvorba webů a webdesign

Tvorba webů a webdesign

Dobrý web musí fungovat! Dílo je to vždy společné - design + technologieobsah. To jak se o tyto oblasti podělíme je věc dohody. Na nás je, abychom dodrželi webové standardy pro přístupnost a použitelnost a celý web vyrobili s profesionálním přístupem. Dbáme na validní a čistý kód s ohledem na optimalizaci pro vyhledávače. Vytváříme stránky založené na atraktivním a účelném designu, který navrhujeme dle klientových potřeb tak, aby byly poutavé pro jejich návštěvníky a přitom zůstaly přehledné a dostupné.

Webdesign

Webdesign to není jenom vzhled. Je to celá koncepce, struktura, navigace… celkový dojem. Webdesign je obal pro váš produkt, pro váš obsah - text, obraz, video, audio… Toto všechno musí dobrý webdesign podpořit. V době mobilních zařízení je to i přizpůsobivost designu těmto trendům – mluvíme o mobilní verzi webu nebo o responzivním designu. Při naší práci vždy vytváříme wireframe (drátový model), který se stane podkladem pro grafiku, ale i pro vlastní aplikaci nebo obsah webových stránek.

Grafika www stránek

Vzhled stránek vytvoří grafik se zřetelem na cílovou skupinu (návštěvníka webu), problematiku a identitu klienta, s využitím jeho loga, barev a případně dalších symbolů. Je důležité, aby grafický návrh vycházel z cílů, kterých chcete novým webem dosáhnout. Grafika musí být jednoduchá, aby nepřebíjela přehlednost informací a navigaci po webu a nezvyšovala čas nutný pro načítání stránek. Navigace musí být intuitivní a ergonomická. Dobrá grafika podporuje všechny aspekty přístupnosti a použitelnosti webu.

Tvorba www stránek probíhá v těchto krocích

0. krok – strategie webu, návrh řešení

V úvodním jednání s vámi konzultujeme strategii webové prezentace. Poté vám předložíme nabídku včetně harmonogramu a návrhu provozu webu. Konzultace probíhají obvykle u zákazníka.

1. krok – architektura, struktura webu, webdesign

Po vzájemné akceptaci podmínek spolupráce společně vytvoříme architekturu nového webu, která je pak jednoznačným zadáním pro tvorbu prezentace. Na základě zadání předložíme grafický návrh. Klademe důraz především na jednoduchost, rychlost stahování a přehlednost navigace.

2. krok – šablona, HTML, implementace redakčního systému

Po schválení designu vytvoříme validní šablonu webu a naprogramujeme vše potřebné k jeho správnému fungování (web spravovaný dodavatelem) nebo šablonu napojíme na redakční systém Vizus CMS. Na správu webu v redakčním systému vyškolíme administrátory webu. Součástí spolupráce může být tvorba dalších jazykových mutací, zajištění překladu, skenování podkladů nebo i psaní textů, copywriting apod. Samozřejmostí je dodržování pravidel přístupnosti a použitelnosti webu.

3. krok – obsah, SEO, optimalizace pro vyhledávače

V případě potřeby vás provedeme procesem plnění obsahu webu a optimalizace webu pro vyhledávače (SEO), který je nekonečný.

4. krok – provoz, hosting, podpora

Hotový web budeme provozovat včetně elektronické pošty a souvisejících služeb. Od toho okamžiku jsme vázáni smlouvou o provozu webu a ve vzájemné spolupráci s vámi udržujeme web aktualizovaný. Na dílo poskytujeme záruku.

5. krok – statistiky návštěvnosti, měření, analýza 

Sledujeme nové trendy internetu, měříme a vyhodnocujeme návštěvnost webu i jeho částí a na základě toho navrhujeme možnosti jeho dalšího vývoje. Doporučujeme sledovat náš newsletter, kde se novinky a výsledky našich zkoumání objevují.