Poskytujeme komplexní služby v oblasti tvorby, rozvoje, správy a provozu webových aplikací. Aktivně se zabýváme internetovým marketingem s cílem zvýšit úspěšnost webů.

Info

info@vizus.cz +420 270 005 275 Mapa Servis

Úvod | Spolupráce | Know-How | Ověření e-mailového kontaktu pro generické domény

Ověření e-mailového kontaktu pro generické domény

7. leden 2015 Zprávy Know-How

V loňském roce došlo ke změně v pravidlech registrace generických domény, tedy domén .COM, .NET, .ORG, .INFO, .BIZ. Při registraci nebo při prodloužení domény je vyžadováno ověření emailového kontaktu.

Znamená to tedy, že na adresu držitele, která je uvedena v registru je odeslán email, ve kterém je odkaz s oveřením. Stačí kliknout a je to.

Kde je problém?

Problém nastane v okamžiku, kdy adresát email neobrží nebo ho ignoruje. Po 14 dnech je doména zablokována a nelze jí používat. Odblokování jednak může trvat delší dobu (i několik dní), ale také se může zkomplikovat, pokud email uvedený v registru je právě v této doméně nebo neexistuje.

Vyzýváme tedy vlastníky generických domén, aby:

  1. udělali kontrolu záznamů svých domén - pokud nevíte jak, kontaktujte nás,
  2. neignorovali emaily, které se domén týkají. Je pravda, že hodně jich je spam, ale i tak jim věnujte pozornost a pokud nevíte co s tím, raději nám ho přepošlete k posouzení.

I v tom nejhorším případě, kdy je v doméně uveden nefunkční nebo neexistující email, umíme rychle zasáhnout a poradit. Pracujeme na systému, který by nám měl včas odhalit, že nějaká doména čeká na oveření.

Tyto emaily neignorujte!

overeni-domeny