Poskytujeme komplexní služby v oblasti tvorby, rozvoje, správy a provozu webových aplikací. Aktivně se zabýváme internetovým marketingem s cílem zvýšit úspěšnost webů.

Info

info@vizus.cz +420 270 005 275 Mapa Servis

Úvod | Spolupráce | Know-How | Internet je nebezpečné místo

Internet je nebezpečné místo

20. srpen 2018 Zprávy Know-How

Mít dnes server připojený na internet znamená čelit denně tisícům pokusů o průnik a zneužití služeb. Proto jsme zpřísnili pravidla.

Na naše servery denně útočí stovky počítačů, které zkoušejí tisíce variant přihlašovacích jmen a hesel. Cílem těchto útočníků je dostat se do pošty nebo webu našich zákazníků, tedy zneužít služby IMAP, POP, SMTP nebo FTP. Nejčastějším důvodem je snaha rozeslat spam (často jménem zákazníka), nainstalovat na web zákazníka nástroj na rozesílání spamu nebo vytáhnout z pošty zákazníka e-mailové zprávy, které by pak útočník zneužil k podvodu a vydával se za majitele odcizeného e-mailu.

Proto jsme zpřísnili pravidla a při 10 neplatných pokusech o přihlášení k IMAP, POP, SMTP nebo FTP, dojde k automatického zablokování IP adresy útočníka, tedy odepření přístupu ke všem našim službám, včetně pošty a webu. Technicky je blokace řešena firewallem.

Občas se stane, že zablokujeme i našeho vlastního zákazníka. To se stane v případě, kdy zákazník zapomene heslo a opakovaně se zkouší neúspěšně přihlásit, či má v poštovním klientovi Outlook / Thunderbird nastavený starý poštovní účet, který už neexistuje, ale stále se k němu přihlašuje. V takových případech nám stačí zavolat a my Vaši IP adresu odblokujeme.